İzmir Boşanma Avukatı Tavsiyesi

0
506

Davalarınızda avukat seçiminiz çok önemlidir. Davalarınızı kime devredeceğiniz konusunda araştırma yapmalı ve alanında uzman tavsiye edilen avukatlardan birini seçmelisiniz. İzmir boşanma avukatı tavsiye konusunda yazılan yazılara göz atmanız sizin için yararlı olacaktır. Bu sayede içiniz rahat bir şekilde davanızı yönetecek bir avukat bulabileceksiniz.

İzmir’de Boşanma Avukatı Tavsiyesi İsteyenlere Öneriler

  • Bu konu hakkında yazılmış yazıları veya makaleleri ilgili sitelerden okuyabilir ve isteğinize uygun avukatı bulmak için gerekli olan iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.
  • Çeşitli blog sitelerinde ilgili konuyu aratarak bu zamana kadar yapılmış yorumları okuyabilir ve avukatlar hakkında olumlu veya olumsuz tüm düşünceleri değerlendirebilirsiniz.

Şimdi İzmir Hukuk Bürosu Boşanma Avukatını Ara: 0541 784 04 42

Aramalarınızda bulacağınız İzmir boşanma avukatı tavsiye sitelerinde hukuk bürolarımızı görebilir ve davalarınızı onlara emanet edebilirsiniz. Boşanma davalarınızda müvekkillere anlaşmalı ve çekişmeli olarak iki seçenek sunulur. İsteğiniz doğrultusunda kararınızı verip bizlere dava ile ilgili bilgileri sunabilirsiniz. Deneyimli avukatlarımız davanızı inceleyecek ve sizlere edindiği bilgiler doğrultusunda sizlere gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır. Davanıza avukatlarımız ile devam etmeye karar verirseniz her adımdan haberdar olacak ve dosya değerlendirmelerine erişebileceksiniz.

Bize aşağıdaki formdan ulaşarak sorunuzu sorabilirsiniz.

Boşanma Davası Hakkında Merak Edilenler

Boşanma davası açarken veya karşı taraf bir boşanma davası açmış ise aklımızda birçok soru işareti oluşabilir. Örneğin; Boşanma davalarına gitmemiz zorunlu mudur? Davacı olursam avantajlarım artar mı? Tek celsede boşanabilir miyim? gibi birçok soru aklınızı kurcalayacaktır. Bu yazımızda oluşabilecek her türlü sorunuza yanıt aramaya çalışacağız.

  1. Boşanma davalarına gitmek zorunlu mudur?

Eğer ortada anlaşmalı boşanma davası varsa bu davaya katılmak zorunludur. Eşlerden birinin veya ikisinin hakim huzurunda bulunamaması ihtimalinde çekişmeli boşanma davası açılması daha uygun olacaktır. Bu sayede zorunluluk ortadan kalkacaktır. Ancak anlaşmalı boşanma davası tek celsede veya daha çabuk biteceği için çekişmeli dava açılacaksa bu davanın uzun süreceği ihtimalinin de göze alınması gerekir. İzmir’de boşanma avukatı tavsiye edilen avukatınız davanıza gelmediğiniz süre içerisinde sizi en iyi şekilde temsil edecektir.

  1. Davacı olursam avantajlarım artar mı?

Boşanma davalarında genellikle davacı veya davalı daha avantajlıdır denilmez. Bu avantajlar boşanmanın nedenine göre değişkenlik gösterir. Bu avantajlar boşanmanın nedenine göre değişkenlik gösterir. Ancak her davada olduğu gibi dava açan taraf bazı harç ve masrafları karşılamakla yükümlüdür. Aynı şekilde dava açılan taraf da dava açıldıktan sonra “gider avansı” denilen bir ödeme yapmalıdır.

  1. Tek celsede boşanabilir miyim?

Eğer anlaşmalı boşanma davası açılmışsa ve iki taraf da bu boşanmaya razıysa boşanma tek celsede bitebilir. Taraflar her konuda uzlaşmış ve bir anlaşmaya varmışlar ise açılan davanın uzun sürmesi beklenmez. Mal paylaşımı, varsa çocuğun velayeti ve nafaka konusunda uzlaştıklarını belirten bir protokolü anlaşmaya dökmek yeterlidir. İzmir boşanma avukatı tavsiye edildiği üzere davanızda çalışmasını istediğiniz avukatınız tek celsede boşanma işleminiz için size gerekli bilgiyi verecektir.

  1. Evlendikten sonra ne zaman tekrar evlenilebilir?

Medeni Kanunu’na göre erkek, boşandıktan sonra hemen evlenebilir ancak kadının bir bekleme süresi vardır. Bu süreye “iddet müddeti” de denebilir. Kadın, boşanma kesinleştikten 300 gün sonra tekrar evlenebilir. Ancak bu bekleme zorunluluğunu ortadan kaldıran birkaç durum vardır. Birinci durum kadının eski eşinden hamile kalmamasının anlaşılmasıdır. Bu durumun mahkeme kararıyla kesinleşmesi gerekmektedir. İkinci durum ise kadının eski eşiyle tekrar evlenme kararıdır. Bu iki durum sonucunda kadın, 300 gün beklemeden de evlenebilir.

İzmir boşanma avukatı tavsiye aramalarınız sonucunda karar verdiğiniz avukatınız, yukarıdaki sorular haricinde de aklınızdaki her türlü soruya cevap vermek ve sizi bilgilendirmek için bürolarında sizleri beklemektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin